MULTI-MONTI
     DÜBELSİZ ANKRAJ VİDASI   
multi monti

MULTI-MONTI uygulaması
MULTI-MONTI ile ankraj kavramınız değişiyor!

ETA onaylı MULTI-MONTI bağlantı sistemi ankraj teknolojisinde yeni bir kavram üzerine tasarlandı. MULTI-MONTI ankraj vidası dübelsiz olarak uygulanıyor ve teknik üstünlüklerinin yanında çok büyük zaman kazancı sağlıyor.

Teknik çok basit:
Betonda veya diğer yapı malzemelerinde açılan küçük çaplı bir deliğin çeperlerine diş açıp, tutunma yüzeyini vidanın dişleri vasıtasıyla arttırarak yüksek mukavemetli ankrajlama yapılabilir.

Uygulama çok kolay:
Uygun çapta bir delik açılır, içi temizlenir, MULTI-MONTI vidalanır.

Teknoloji çok yüksek:
MULTI-MONTI uzun süren ar-ge çalışmaları sonucunda geliştirilmiş, güvenli uygulama için gereken yüksek malzeme kalitesi ve üstün üretim teknolojisi sayesinde en yüksek teknik onayları alarak kullanıma sunulmuştur.


MULTI-MONTI'nin pek çok teknik üstünlüğü vardır:
  • Çok düşük vidalama torku - Uygulayanı yormadan, hata yapmasına fırsat vermeden bağlantının yapılmasını sağlar.
  • Çok hızlı montaj - Proje süresini firesiz olarak, eş mukavemetteki dübeller ile kıyaslanmayacak kadar kısaltır.
  • İç gerilimsiz ankraj tekniği -  Ankrajın içinde genleşme olmadığı için duvar kenarına, köşesine veya birbirine çok yakın uygulanabilir.
  • Küçük delik çapı - Eş mukavemete sahip normal çelik dübellerle karşılaştırıldığında, açılan delik çapı çok küçük olduğu için yapı malzemelerini zayıflatmaz. Delici makina ve uçlarda tasarruf sağlar.
  • Tekrar kullanılabilme - MULTI-MONTI somuna vidalanan cıvata gibidir. Aynı MULTI-MONTI defalarca aynı delikte veya farklı yerlerde kullanılabilir.
  • Yangın mukavemeti - MULTI-MONTI F120 derecelendirmesi ile en yüksek yangın mukavemeti sertifikası almıştır.
  • Dinamik yüklere uygunluk - Hem statik hem de değişen yük koşullarında veya sürekli yük altındaki betonda (cracked and uncracked concrete) güvenle kullanılabilir.

EN ZORLU UYGULAMADAN EN KÜÇÜK DETAYLARA KADAR BÜTÜN ANKRAJLAR MULTI-MONTI!

Çok farklı uygulamaların gerçekleştirilmesi için değişik MULTI-MONTI modelleri mevcuttur. Bu sayede Almanya'da Elbe tünelinden Türkiye'de Antalya havalimanına, korkuluk montajından çelik konstrüksiyonların ankrajlanmasına kadar sayısız uygulama alanında MULTI-MONTI kullanılmaktadır.